Çatı Yalıtım | Elif Su Yapı

Elif Su Yapı olarak sizlerin rahat ve konforlu bir ortam oluşturarak binalarınıza sağlamlık ve dayanıklılık katan Çatı Yalıtım hizmetimizi sitemizden inceleyebilirsiniz

Çatı Yalıtım

Çatı, bir evin en önemli yapısıdır. Bir binayı yaşanabilecek olumsuzluklara; yağmur, kar, dolu, rüzgar, sıcak ve soğuk gibi etkilere karşı koruyan ve aynı zamanda evin güzelliğini ve sağlamlığı etkileyen yapı elemanıdır.

Çatı iskeleti, üzerine çatı örtüsünün ve baca gibi diğer yapıların oturtulduğu kısmın temelini oluşturur. Yani çatı iskeleti çatının temelidir demek yanlış olmaz. Ülkemizde çatı iskeletleri genellikle ahşap malzeme kullanılarak yapılır. Ancak farklı mimari tarzda ve farklı materyallerle yapılan binalarda farklı türde çatı iskeletleri de görülmektedir.

Çatılarda su izolasyonu için en çok tercih edilen malzemeler; kiremit, metal kiremit, bakır, titanyum çinko, boyalı sac, kurşun… gibi kenet sistemler, shingle, tpo ve pvc membran sistemlerdir.

Isı izolasyonu için tercih edilen malzemeler,  çatı türlerine göre seçilir.  En çok tercih edilen malzemeler ise; camyünü, taş yünü, ekstrüde polistren, ekspande polistren ve poliüretandır. Bu malzemelerin özellikleri yanmaz ve  ısı ile ses yalıtımı sağlar.